Telefon interwencyjny ws. lęgów ptasich

Numer telefonu służy do informowania o przypadkach uszkodzeń lęgów ptasich na terenach zarządzanych przez Lasy Państwowe. Leśnik, z którym się Państwo skontaktują podejmie interwencję, by pomóc poszkodowanym ptakom. Aby interwencja mogła przebiegać sprawnie, prosimy o jak najbardziej precyzyjne określenie lokalizacji i przesłanie fotografii z miejsca zdarzenia.

W przypadku zdarzeń drogowych z udziałem zwierząt właściwy kontakt to policja. Gdy w efekcie kolizji zwierzę zostało ranne, policjanci powinni skontaktować się z lekarzem weterynarii. Weterynarz podejmie decyzję, w jaki sposób pomóc czy też skrócić cierpienie zwierzęcia.

Przypominamy, że młode zwierzęta – ssaki, wyrośnięte pisklęta ptaków, czyli podloty – na ogół nie potrzebują pomocy człowieka. Ich taktyka to pozostawanie w ukryciu, gdy rodzice żerują bądź zdobywają pokarm dla potomstwa. Oceńmy, czy zwierzę nie jest poturbowane lub poranione. Jeśli nie, to zostawmy je tam, gdzie jest. Nie dotykamy zwierząt!

Telefon interwencyjny

Numer kontaktowy 539 966 572 w okresie od 01.03. do 31.08. w godz. 7:00-20:00, poza okresem lęgowym pod nr tel. 95 765 70 06 w godz. 7:00-15:00.

Dodatkowe informacje


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Szkolenie brakarskie

Szkolenie brakarskie

06 maja 2021 r. na terenie Leśnictwa Ziemomyśl odbyło się szkolnie przypominające pracownikom Nadleśnictwa Choszczno szczegóły aktualnie obowiązujących warunków technicznych z zakresu przygotowania do pomiaru, pomiaru, obliczania miąższości, cechowania i manipulacji surowca drzewnego.

Wypowiedzi prowadzącego Pana Krystiana Gaci – brakarza w Wydziale Użytkowania Lasu RDLP Szczecin, przysłuchiwali się pracownicy terenowi oraz biurowi odpowiedzialni za nadzór i kontrolę nad gospodarką surowcem drzewnym. Spotkanie miało charakter warsztatowy – począwszy od rozłożenia na czynniki pierwsze zasad poprawnego pomiaru stosów po manipulację sortymentów z najcenniejszego surowca dębowego.

Liczne pytania i ożywiona dyskusja rozwiały szereg brakarskich wątpliwości, które stanowią prozę codziennej leśnej rzeczywistości. Za kilka miesięcy spotkamy się ponownie, by zweryfikować efekty majowego szkolenia i ponownie przypomnieć najważniejsze kwestie.

Tekst: Marek Szczerba

Autor zdjęć: Sandra Tragier, Marek Owczarczak