Bieganie

Bieganie to dziś, obok jazdy na rowerze, najpopularniejszy sport uprawiany przez Polaków.

Geocaching

Marzyliście w dzieciństwie o poszukiwaniu skarbów, niczym bohaterowie powieści Roberta L. Stevensona czy filmów o dzielnym Indianie Jonesie? Jeśli dodatkowo uważacie, że poszukiwanie może być ciekawsze niż sam skarb, to geocaching jest czymś dla was.

Jazda konna

Już ponad 7 tysięcy kilometrów tras konnych wyznaczyły Lasy Państwowe dla miłośników wypoczynku w siodle.

Narciarstwo biegowe

O ile skoki narciarskie to sport dla wyczynowców, to biegać na nartach może prawie każdy. A leśne ścieżki wydają się do tego wręcz stworzone.

Nordic walking

Nordic walking to prawdziwy fenomen, jeden z najpopularniejszych sportów w Polsce i Europie, młodszy niż większość osób go uprawiających.

Psie zaprzęgi

Błękitne niebo. Wzdłuż drogi stoją rzędy drzew w białych czapach. Spod płóz sanek, ciągniętych przez dwie pary puszystych psów, pryskają w górę kawałki zmrożonego śniegu. Człowiek stojący na sankach krzyczy w niezrozumiałym języku. To nie jest obrazek z dalekiej Laponii, ani ekranizacja książki Jacka Londona, ale coraz częstszy widok w naszym kraju.

Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Szkolenie brakarskie

Szkolenie brakarskie

06 maja 2021 r. na terenie Leśnictwa Ziemomyśl odbyło się szkolnie przypominające pracownikom Nadleśnictwa Choszczno szczegóły aktualnie obowiązujących warunków technicznych z zakresu przygotowania do pomiaru, pomiaru, obliczania miąższości, cechowania i manipulacji surowca drzewnego.

Wypowiedzi prowadzącego Pana Krystiana Gaci – brakarza w Wydziale Użytkowania Lasu RDLP Szczecin, przysłuchiwali się pracownicy terenowi oraz biurowi odpowiedzialni za nadzór i kontrolę nad gospodarką surowcem drzewnym. Spotkanie miało charakter warsztatowy – począwszy od rozłożenia na czynniki pierwsze zasad poprawnego pomiaru stosów po manipulację sortymentów z najcenniejszego surowca dębowego.

Liczne pytania i ożywiona dyskusja rozwiały szereg brakarskich wątpliwości, które stanowią prozę codziennej leśnej rzeczywistości. Za kilka miesięcy spotkamy się ponownie, by zweryfikować efekty majowego szkolenia i ponownie przypomnieć najważniejsze kwestie.

Tekst: Marek Szczerba

Autor zdjęć: Sandra Tragier, Marek Owczarczak