Bieganie

Bieganie to dziś, obok jazdy na rowerze, najpopularniejszy sport uprawiany przez Polaków.

Geocaching

Marzyliście w dzieciństwie o poszukiwaniu skarbów, niczym bohaterowie powieści Roberta L. Stevensona czy filmów o dzielnym Indianie Jonesie? Jeśli dodatkowo uważacie, że poszukiwanie może być ciekawsze niż sam skarb, to geocaching jest czymś dla was.

Jazda konna

Już ponad 7 tysięcy kilometrów tras konnych wyznaczyły Lasy Państwowe dla miłośników wypoczynku w siodle.

Narciarstwo biegowe

O ile skoki narciarskie to sport dla wyczynowców, to biegać na nartach może prawie każdy. A leśne ścieżki wydają się do tego wręcz stworzone.

Nordic walking

Nordic walking to prawdziwy fenomen, jeden z najpopularniejszych sportów w Polsce i Europie, młodszy niż większość osób go uprawiających.

Psie zaprzęgi

Błękitne niebo. Wzdłuż drogi stoją rzędy drzew w białych czapach. Spod płóz sanek, ciągniętych przez dwie pary puszystych psów, pryskają w górę kawałki zmrożonego śniegu. Człowiek stojący na sankach krzyczy w niezrozumiałym języku. To nie jest obrazek z dalekiej Laponii, ani ekranizacja książki Jacka Londona, ale coraz częstszy widok w naszym kraju.

Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

Święto drzewa

Święto drzewa

W dniu 17 marca 2025 r. na terenie leśnictwa Recz odbyło się wydarzenie pod nazwą „Święto drzewa”. Uczestniczyli w nim głównie pracownicy Urzędu Miejskiego w Reczu, pracownicy nadleśnictwa oraz lokalni mieszkańcy.

Wydarzenie związane jest z akcją odnowieniowo-zalesieniową, która rozpoczęła się w nadleśnictwie z początkiem marca i potrwa do połowy kwietnia, czyli do momentu kiedy ruszy „pełną parą” wegetacja.

Zaangażowani uczestnicy, na odpowiednio przygotowanej glebie jesienią 2024 r., posadzili ok. 1500 sztuk małych drzewek buka zwanych sadzonkami. Zmieniając monokultury sosnowe przyczynili się do stworzenia i zachowania bioróżnorodności lasu. Dzięki czemu powstają lasy liściaste, bardziej odporne na zmieniający się klimat oraz zagrożenia wynikające katastrof naturalnych.

Poprzez udział w akcji sadzenia drzew uczestnicy nie tylko zaangażowali się w ochronę środowiska, ale również przyczynili się do budowy więzi społecznych i poznania roli leśnika, jaką pełni w zakresie ochrony lasu.

Dziękujemy za przyczynianie się zwiększania odporności lasu, jego przebudowy i zapraszamy za rok.

Z leśnym pozdrowieniem –„darzbór”

 

Tekst: Marcin Szczota