Polskie lasy

Polska jest w europejskiej czołówce, jeśli chodzi o powierzchnię lasów. Zajmują one 29,2 proc. terytorium kraju, rosną na obszarze 9,1 mln ha. Zdecydowana większość to lasy państwowe, z czego prawie 7,6 mln ha zarządzane jest przez Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe.

PGL Lasy Państwowe

Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe to największa w Unii Europejskiej organizacja zarządzająca lasami należącymi do Skarbu Państwa, obchodząca w tym roku 90-lecie istnienia.

Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Szkolenie brakarskie

Szkolenie brakarskie

06 maja 2021 r. na terenie Leśnictwa Ziemomyśl odbyło się szkolnie przypominające pracownikom Nadleśnictwa Choszczno szczegóły aktualnie obowiązujących warunków technicznych z zakresu przygotowania do pomiaru, pomiaru, obliczania miąższości, cechowania i manipulacji surowca drzewnego.

Wypowiedzi prowadzącego Pana Krystiana Gaci – brakarza w Wydziale Użytkowania Lasu RDLP Szczecin, przysłuchiwali się pracownicy terenowi oraz biurowi odpowiedzialni za nadzór i kontrolę nad gospodarką surowcem drzewnym. Spotkanie miało charakter warsztatowy – począwszy od rozłożenia na czynniki pierwsze zasad poprawnego pomiaru stosów po manipulację sortymentów z najcenniejszego surowca dębowego.

Liczne pytania i ożywiona dyskusja rozwiały szereg brakarskich wątpliwości, które stanowią prozę codziennej leśnej rzeczywistości. Za kilka miesięcy spotkamy się ponownie, by zweryfikować efekty majowego szkolenia i ponownie przypomnieć najważniejsze kwestie.

Tekst: Marek Szczerba

Autor zdjęć: Sandra Tragier, Marek Owczarczak