Surowiec do wszystkiego

W erze szkła, aluminium i krzemu można by odnieść wrażenie, że drewno jest passé. Nic bardziej mylnego! Gdziekolwiek się znajdziemy, na pewno wokół nas będzie wiele przedmiotów, które nie powstałyby bez użycia drewna.

Skąd się bierze drewno

Zaspokojenie naszego zapotrzebowania na drewno i zapewnienie trwałości lasów nie są sprzecznymi interesami. Drewno w Polsce jest naturalnym bogactwem, które jest całkowicie odnawialne.

Polski przebój

Polskie produkty powstałe z użyciem drewna – meble, stolarka okienna i drzwiowa, jachty czy papier i opakowania – to prawdziwe przeboje rynkowe.

Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Szkolenie brakarskie

Szkolenie brakarskie

06 maja 2021 r. na terenie Leśnictwa Ziemomyśl odbyło się szkolnie przypominające pracownikom Nadleśnictwa Choszczno szczegóły aktualnie obowiązujących warunków technicznych z zakresu przygotowania do pomiaru, pomiaru, obliczania miąższości, cechowania i manipulacji surowca drzewnego.

Wypowiedzi prowadzącego Pana Krystiana Gaci – brakarza w Wydziale Użytkowania Lasu RDLP Szczecin, przysłuchiwali się pracownicy terenowi oraz biurowi odpowiedzialni za nadzór i kontrolę nad gospodarką surowcem drzewnym. Spotkanie miało charakter warsztatowy – począwszy od rozłożenia na czynniki pierwsze zasad poprawnego pomiaru stosów po manipulację sortymentów z najcenniejszego surowca dębowego.

Liczne pytania i ożywiona dyskusja rozwiały szereg brakarskich wątpliwości, które stanowią prozę codziennej leśnej rzeczywistości. Za kilka miesięcy spotkamy się ponownie, by zweryfikować efekty majowego szkolenia i ponownie przypomnieć najważniejsze kwestie.

Tekst: Marek Szczerba

Autor zdjęć: Sandra Tragier, Marek Owczarczak