Telefon interwencyjny ws. lęgów ptasich
Numer telefonu służy do informowania o przypadkach uszkodzeń lęgów ptasich na terenach zarządzanych przez Lasy Państwowe. Leśnik, z którym się Państwo skontaktują podejmie interwencję, by pomóc poszkodowanym ptakom. Aby interwencja mogła przebiegać sprawnie, prosimy o jak najbardziej precyzyjne określenie lokalizacji i przesłanie fotografii z miejsca zdarzenia.
W przypadku zdarzeń drogowych z udziałem zwierząt właściwy kontakt to policja. Gdy w efekcie kolizji zwierzę zostało ranne, policjanci powinni skontaktować się z lekarzem weterynarii. Weterynarz podejmie decyzję, w jaki sposób pomóc czy też skrócić cierpienie zwierzęcia.
Przypominamy, że młode zwierzęta – ssaki, wyrośnięte pisklęta ptaków, czyli podloty – na ogół nie potrzebują pomocy człowieka. Ich taktyka to pozostawanie w ukryciu, gdy rodzice żerują bądź zdobywają pokarm dla potomstwa. Oceńmy, czy zwierzę nie jest poturbowane lub poranione. Jeśli nie, to zostawmy je tam, gdzie jest. Nie dotykamy zwierząt!
Telefon interwencyjny
Numer kontaktowy 539 699 561 w okresie od 01.03. do 31.08. w godz. 7:00-20:00, poza okresem lęgowym pod nr tel. 95 765 70 06 w godz. 7:00-15:00.
Dodatkowe informacje
Asset Publisher
Sadzenie lasu z okazji 80-lecia Szkoły Podstawowej w Reczu
Sadzenie lasu z okazji 80-lecia Szkoły Podstawowej w Reczu
Wiosna zawitała do lasu, a wraz z nią uczniowie Szkoły Podstawowej z Recza, chcąc upamiętnić 80-lecie swojej szkoły postanowili uczcić ten jubileusz w wyjątkowy sposób! Zamiast siedzieć w szkolnych ławkach, wybrali się w plener, gdzie na terenie leśnictwa Recz zasadzili 80 drzewek sosny.
Akcja miała na celu nie tylko upamiętnienie tej ważnej rocznicy, ale także zbliżenie młodych ludzi do natury. Wspólne sadzenie drzew to doskonały sposób na połączenie edukacji ekologicznej z aktywnym wypoczynkiem. Po posadzeniu drzewek uczniowie spędzili resztę pierwszego dnia wiosny na świeżym powietrzu, podziwiając uroki budzącego się ze snu lasu. Łącząc naukę z zabawą, młodzi ludzie zrobili coś dobrego dla siebie i przyszłych pokoleń. Małe sosny będą rosły przez lata, przypominając o tej pięknej inicjatywie. To był dzień pełen wrażeń i zabawnych zdarzeń!
Tekst: Marcin Szczota